Ako to, že žena môjho Pána prichádza ku mne ?

Autor: Jakub Začka | 22.11.2007 o 23:00 | (upravené 21.12.2010 o 22:30) Karma článku: 5,70 | Prečítané:  512x

Najmenej raz do týždňa vidíme ženu zahalenú v rádovom odeve. Menia sa tváre, oči, orientácia kútikov, ale ten odev je vždy podobný.A ty sa pýtaš, kto sú.

Prečo to spravili a na čo myslia, keď cestujú s nami autobusom ? Dojíma ich jeseň, keď sa zdá, že všetko končí, včerajšie leto sa vznáša vo farebnom lístí ? Alebo sú vo všetkom večné a pokojné ? Sú to mníšky, rádové sestry, alebo Kristove nevesty ? Párkrát som počul, že Kristus plače. Bola to udalosť, keď Lazár, jeho dobrý priateľ zomrel. Išli sme autom z firemných športových hier, keď kolega strelil niečo, čo ma dostalo do kolien. Počujem : Tfuj, tfuj...mníška ! Možno plačú, keď ľudia ich dobrí priatelia, ich súdia. A predsa vyzerajú šťastné, teda neplačú nad sebou a ktovie, či vôbec. Logicky by mali byť osamelé vo svojich netypických odevoch, v kláštoroch, ale zdá sa, že sú menej osamelé, ako my. Keď sme mali mať s mojou ženou svadbu Jozef povedal, že so Saleziánkami má duchovné cvičenia, alebo niečo podobné, že sviatosť nám udelí o dva týždne. Keď nás potom viezol v svadobnom sprievode hovoril, že nám ďakujú / asi, že sme uvoľnili termín / a modlia sa za nás. Na svadbe v jediný deň minulú zimu nasnežilo / ako pri vstupe sv Terezky na Karmel /. Niekedy sa pýtam, či niektorá sestra nemala zmysel pre humor a nevymodlila nám biele šaty. Od tých motlitieb cítim osobitnú lásku ku Kristovýcm nevestám, snáď sme naozaj v modlitbe bratia a sestry. Ako to, že žena môjho Pána prichádza ku mne ?

P.S. Nie je to,  ako keď prichádza matka, a predsa svedectvo človeka, ktorý daroval zvyšok dní tomu, kto miluje ľudí takých, akí sú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE LUBOŠ PALATA

Česko sa stalo základňou vietnamskej rozviedky

Únos je len špičkou ľadovca.

KOŠICE KORZÁR

Účtovník mafiánskeho klanu chce pôsobiť ďalej na Slovensku

Pre klan kúpil hotel v Tatrách. Košice si vybrali pre lety do Nemecka.


Už ste čítali?